vrh P – *09.12.2015 – Reeva & Nik

DSC_6225POCCA HONTAS Koryfej
fena, bikolor
CEA/PRA/Kat. negativní
agility
DSC_6245PINK PANTHER Koryfej
pes, trikolor
CEA/PRA/Kat. negativní
agility
DSC_6232POPEYE SAILOR Koryfej
pes, trikolor
CEA/PRA/Kat. negativní
rodinný pes, společník

RODOKMEN

rodokmen-P


ZPRÁVY Z NOVÝCH DOMOVŮ

do 12 měsíců

S Pottynkou jsme se potkali na Víkendu se šeltičkou .-)

Ani Bugínek se v létě nenudil .-)  Na  http://dennyzack.rajce.idnes.cz/ najdete spousty pěkných videí z agilitění s jeho páníčkem.


Monty
na fotkách Vlasty Benetkové, společná vycházka s Corou a Ciri. Jak jednou hezky Vlasta napsala Ciri je první šeltička která se u nás narodila a Cora je poslední u nás narozenou borderkou a to do slova a písmene.

Monty na návštěvě u nás. Přijel se s Páníčky podívat na vrh R a Q a i se nám povedla jedna čtyřgenerační fotka.
13641305_1789938894610881_8764196892973555740_o

do 6 měsíců
Ve věku šesti měsíců se opět potkali Bugi a Pottynka, tentokráte na agility intenzivce u Jany Zemkové. Videa z jejich snažení jsou zde. A krásné fotky jim opět udělala Janička Zemková a Hosmanovi.

A pár nových fotek má i Montík. Autorem jsou Montyho páníci.


 do 5 měsíců
Fotky pětiměsíčního Montíka z krásné jarní procházky a jeho první koupačky .-)). Autorem je Michal Ptáček.


4 měsíce
Bugínek
a Pottynka rostou jako z vody. A dokazují své chovatelce, že v chovu šeltiích není o překvapení nouze .-)). Potkali se spolu na cvičáku a máme z toho pár fotek. Autorem fotek je Jana Zemková a Hosmanovi.


2 – 3 měsíce
Potty (autorem fotek je Jana Zemková a Ilona Smrčková)

Monty

Bugínek


ZE ŽIVOTA ŠTĚŇÁTEK U NÁS

7. – 8. týden

Sedmý a osmý týden je skoro za náma a o nadcházejícím víkendu už si budou můj „lízáček, všudybýlek a železná lady“ balit uzlíček. Pošupajdí kňourat a okusovat věci a lidi někam jinam. Čipování si ani nevšimli a při vyšetření očí se chovali na jedničku s hvězdičkou. Tak pápá, Péčka.


6. týden

Tak toto letí, už je za námi šestý týden života. Venku napadl sníh a začalo mrznout, tak trochu naschvál.-)). Ale mimča se nenechají vystrašit a moc hezky se venčí venku. Bohužel tam nemohou být moc dlouho, ale pochopila to dobře. Vyčurat, vykakat a honem domů. Jen mě mrzí, že nové prostory nemohou zkoumat doma. A hlavně jim chybí ta hra na trávě.
Autorem fotek je tentokráte Marky Šimková, moc díky.


5. týden

Pátý týden (35 dní) života je ve znamení papání, v případě malé princezny přímo žraní.-)). Všichni hodně přibrali a já jsem zvědavá, zda jim bude tak moc chutnat i nadále.


4 týdny

Už je nám 28 dní a začíná to být velká sranda .-)

Už se pěkně zajímají o své okolí a všecičko okusujou.


3 týdny

Tak tu máme 21 dní, už jsou z nich pejsci .-)) Očka sice otevírala až hodně pozdě, 16. – 17.den, ale zato od osmnáctého dne začali běhat, zkoumat okolí a vrtět ocásky. Neskromně mohu přiznat, že jsou fak bezva.


14 dní

K výročí se prvně pěkně vyfotila, ostříhali jsme jim drápky a taky si užily své první odčervení. Očka mají ještě zavřená, ale na nožičky už se staví a pěkně rychle „běhají“.

Taky se konečně dočkala svých jmen.
vrhP01

9 dní

Ráno jsem nemohla spát, tak jsem si k nim vlezla s foťákem. Štěňátka krásně rostou a maminka se o ně vzorně stará. Jediné, co jim hrozí je Apolenka .-)) a tak přibyla před klecí ještě ohrádka.

POROD

Ve středu 09. 12. 2015 se v odpolední hodinách narodila Reevě a Nikovi tři štěňátka. Jako první vycouvala černobílá drobná fenečka. Po ní pěkně popředu vykoukl trikolorní kluk, dlouhý jako žížala a strááášně mrskací. A jako poslední opět po ocásku se nechal vytlačit trikolorní chlapeček s bílou hvězdou na čele.

BŘEZOST POTVRZENA

Reevička opravdu čeká štěňátka .-))).
sono

KRYTÍ

V sobotu 10. 10. 2015 jsme s Reevou vyrazily na naše první krytí. Já s velkým strachem a nejistotou, zda se vůbec někomu podaří nakrýt tuhle holku, která se celé hárání tváří, že jí se rozhodně žádný pes dotýkat nebude a Reeva celkem v pohodě, jakože „kam to tak dlouho jedem“ .-)). Z pověrčivosti jsem se bála si předem vyplnit i krycí listy. K mému obrovskému překvapení byla Reeva naprosto skvělá, Nik se jí líbil a krytí proběhlo naprosto bez problémů a myslím, že si to holka i hezky užila.
Okolo 10. 12. 2015 se tedy můžeme těšit na trikolorní a černobílá štěňátka jako stvořená pro rychlost a nadšení do práce .-))). Držte palce ať to vyjde, já se na ně tedy moc těším.