Štěňátka

Snažím se odchovávat správné Koryfeje. To znamená zdravá štěňátka s exteriérem odpovídajícím standardu. Hlavní je pro mě však pokusit se štěňátkům dát do vínku správnou sportovní povahu, plnou temperamentu a výbornou socializaci. Prosím, nechtějte po mě výstavního šampiona nebo budoucího plemeníka. Takové štěstí se může podařit, ale není to pro mě prioritou. To hlavní na čem mi v mém chovu záleží je odchovávat štastné, umazlené šeltičky, se kterými si jejich majitelé užijí spousty srandy a veselých zážitků.
I try to breed true Koryfej shelties, which means healthy puppies, who are in a harmony with the standard of the breed. The most important thing for me is to try to give them great characters suitable for sports, a character full of energy and a great socialization. Please, don’t ask me for a new show champion or a future stud dog, it’s all about a good luck. Certainly it can happen, but it’s not a priority for me. I want to breed happy and cuddly shelties, who will have lots of fun and happy experiences with their new owners.

[huge_it_slider id=“3″]

Štěňátka se rodí a v prvních týdnech života jsou odchovávána v domě za neustálého kontaktu s lidmi. Jako součást jejich přípravy na budoucí život jim od útlého mládí pouštím rušivé zvuky (střelba, ohňostroj, letadlo atd.). Okolo čtvrtého týdne začínají chodit na prozkoumávací výlety na zahradu a od šestého týdne jezdí na výlety po okolí, nebo třeba na chatu, nebo socializační návštěvu .-).
The puppies are born and bred in our house with a constant contact with people. I play them unpleasant sounds, for example shooting, fireworks, planes etc. to get them used to it very soon. When they are about four weeks old, they start to go explore the world to our garden, and two weeks later they join us and go with us for short walks in the countryside. Sometimes I take them to our cottage or to some visits, too.

Chci, aby už s mámou štěňata zažila co nejvíce životních situací a mohla odkoukat, jak se v takové chvíli zachovat. U štěňátek od malička podporuji kořistnický pud a touhu po hře s člověkem. Miminka se už u nás naučí přibíhat k lidem na zavolání, což později budoucím majitelům usnadňuje navázání kontaktu a práci s malým prckem.
I want the puppies should experience as many life situations as possible already with her mother, so that they can observe her behaviour and try to react just like her. From the beginnings I promote the puppies in playing with toys and in cooperation with people. I learn them to come when recalled, which makes it easier for their new owner in many ways.

S majiteli svých „dětí“ se snažím udržovat stálý kontakt, poradit s výchovou a pomáhat jim řešit jejich problémy. Pokud vím, ráda se vším poradím. Když to tak shrnu, tak jiné než vymazlené štěně od nás nechtějte. Neprodáváme štěňata velkým chovatelským stanicím. Na štěňátka si do budoucna nárokujeme předkupní právo, v případě, že by ho chtěl jeho páník prodat.
I try to maintain a stable contact with the owners of my puppies and I also try to advise them with upbringing and to help them resolve their problems. We don’t sell puppies to the big kennels. In case that the new owner would like to sell our puppy to anybody else, we demand to be the first one informed and offered to buy.

Štěňátka jsou pravidelně odčervena a někdy mezi 6 – 7. týdnem jejich života očkována a kvalitně krmena. Před odchodem do nového domova ošetřena proti vnějším parazitům. Ve věku sedmi týdnů jsou vyšetřena na všechna dědičná onemocnění oka. Jsou označena mikročipem a mají vystaven pet passport. Do nových domovu odcházejí až okolo osmého týdne věku. Ke štěňátku patří i pár drobností do začátku. Samozřejmostí je také kupní smlouva.
The puppies are vaccinated, fed with high-quality food, they are regularly treated with worming tablets and also against external parasites. At the age of seven weeks, they have an examination for the hereditary eye diseases. They will leave us with a microchip and a pet passport at the age of eight weeks. You will have a contract of sale of course.