Bára z Pravého Břehu „KAJTY“

aimgp9476

*21. 03. 2014, CMKU/SHE/9585/14
– BB, F9
– fena, bikolor, 35 cm
– chovná (Horní Počernice 2015, bonitační karta) / brood bitch
chovatel: Pavla Gamrotová, majitel: Magda Bílková

ODCHOVY / LITTERS
vrh R, vrh T, vrh Y, vrh A1, vrh D1

ZDRAVOTNÍ VÝSLEDKY / HEALTH
– CEA negativní, DOV negativní – 6 týdnů (MVDr. Staňa)
– CEA DNA carrier (12/2016)
– MDR1 +/+ (MyDogDNA)
– DM normal (MyDogDNA)
–  vWD III, CNGA 1- PRA – normal (MyDogDNA)
– DMS aa/bb/CC – low risk (EVG)
– HD A, ED 0, patella 0/0 (MVDr. Vlček)

RODOKMEN / PEDIGREE

rodokmenKajty


VÍCE O KAJTY / MORE ABOUT KAJTY

Malá Kajty (tenkrát ještě Bára) mě zaujala už na prvních fotografiích, které jsem viděla na FB její chovatelky. Všichni její sourozenci se mi líbili, ale ta černobílá krasavice mě učarovala. Bylo vidět, že má krásně dlouhý krk a takový laškovný pohled. Ono vlastně, mě už velmi zaujala fotka její maminky z klubové výstavy. Projela jsem si rodokmen maminky a byla spokojená .-)) a už se kolem mě utahovala smyčka. Rozumem jsem si říkala, že fakt další štěně nepotřebuji. Reevě bylo šest měsíců. Ale hormony rozhodly jinak. Byla jsem v polovině těhotenství s Apolenkou. A tak s námi bydlí „Barunka“.
I started to be interested in this little bi-black female exactly in the moment when I see the very first pictures of her made by her breeder. I liked all her siblings, but this black and white beauty simply captivated me – a long neck and a lovely face. And I love her mother’s pedigree. Only after a little time and even though Reeva was only six months old at this time, I spent eight hours driving and Kajty started to live with us.

Fotky Kajty od chovatelky. / Kajty’s photos from the breeder.

Barunka-Kajty byla opravdu hodně činorodé štěně a k jejím největším zálibám patřílo zahradničení. Velmi brzy si vysloužila přezdívku škodič a to je přesně ono, kam nemůže čert, strčí Kajty. Ale jinak je moc šikovná, učenlivá a o tom co se učí přemýšlí. Jako aportérku už jsem si jí přivezla, prostě jsem něco hodila a ona to přinesla. Není takový „kořistník“ jako třeba Žabka, ale míčky ráda přinese vždy a přetahuje se taky ráda. Je to takový lehounký věčně poskakující šotek.
Kajty is a very active puppy and one of her biggest hobbies is gardening in my garden. She is little bit crazy and you always find her everywhere, where something bad happens. However, she is very skillful, smart, quick to learn and she really thinks about the things she learns. She likes to fetch balls and to tug with the toys, too. Our energetic imp.

Kajty už dospěla a z činorodého štěněte je velmi činorodá fenka. Je jediná z mých šeltiček, která si jen tak pro radost z pohybu běhá kolečka po zahradě. Láska k zahradničení jí také k mé nelibosti zůstala .-)). A čím mě rozvášní opravdu nejvíc – jak někde potká vodu musí do ní .-)). Za to tedy mohu já. Když jsem si ji přivezla, tak jako malé štěně obcházela každou louži obloukem. A tak jsem jí z vody uděla takovou srandu, že teď je z ní prostě vodomil.
Kdo neposedí, kdo skáče nejvýše do obličeje, kdo si myslí, že je na světě nejroztomilejší, no prostě Kajtyna. Kajtyna a Reeva si nikdy nepřestaly spolu hrát a někdy mě dohánějí k šílenství, když je načapám, jak si okusují hlavy v mojí posteli .-)) Ale co mají tak asi dělat, panička s nima „nepracuje“. Z agility umí zatím jen tunel, skočku a dát nožky na zónu. A o poslušnosti se nedá ani mluvit. No, snad se panička polepší. Hlavně, že ty aportky háže.
Kajty has grown up and nothing has changed, from the active puppy she grew into the active adult female. Unfortunately for me, she still loves her gardening 🙂 – as much as running and swimming everywhere she can. She never sits calmly, jumps everyone to the face and still plays with Reeva, they are like sisters. I train with her agility, so now she knows at least the basics – tunnels, jumps, 2on2off contacts.