Charlotte Angel od Růžové vily „LOTTY“

522450_2668673691029_260762940_n* 13.07.2009, CMKU/SHE/7752/11
– fena, zlatá s vlohou pro trikolor, 35 cm
– uchovněna (Pardubice 4.9.2010, bonitační karta) / brood bitch
– r.CAC, výborná
– chovatel: Monika Ricci, spolumajitelé: Zuzka Lacinová a Míra Mrzena

ODCHOVY
– vrh K od Růžové vily (Unique Tray z Benešovské zahrady; 2 psi + 2 feny)
vrh I
vrh L
vrh Q

ZDRAVOTNÍ VÝSLEDKY / HEALTH
– CEA carrier (R/r, Slovgen 2012)
– MDR 1 +/+ (N/N, Slovgen 2012)
– CEA/PRA/Cat. negativní (08/2009, 06/2012, MVDr. Barbara Lenská)

RODOKMEN / PEDIGREE

rodokmenLotty


VÍCE O LOTTY / MORE ABOUT LOTTY

Lotty stejně jako Gina u nás nevyrostla od štěňátka, ale její startovací čára u nás byla úplně jiná. Lotty žila ve výborných podmínkách s příkladnou socializací. Staralo se o ní mnoho dvounohých a lidi prostě milovala. Když jsem si pro ní v únoru 2012 přijela, čekala na mě krásná modelka usazená v poklidu na sedačce v kuchyni. Neštěkala na mě, byla milá a vypadala, že ani zlobit neumí.
U nás doma se zabydlela, docela rychle.  Na začátku byla velmi nesmělá a holkám trochu nestíhala. Ale po pár týdnech zamakala na kondičce, vypilovala techniku štěkání, pochopila k čemu jsou tenisáky, naučila se plavat a provokovat Žabku .-). Miluje chlapy, což pro Karla byla vítaná změna.
As well as Gina, Lotty didn’t grow up in our family, but her destiny was a bit different. She lived in excellent conditions with great socialization. Lots of people took care about her and she simply loved them. When I came to get her in February 2012, she sat on a couch like a model. She didn’t bark at me, she was really gentle and nice to me, she seemed that she couldn’t do anything bad. At home, she got used to everything very quickly. At first, she wasn’t so fast as the rest of our pack, but after a few weeks she gained more physical condition, started to bark more, understood what the balls are, learned to swim and to provoke Žabka. She also loves men, which was a welcomed change for my husband Karel.

Lotty nikdy neztrácí dobrou náladu, je to vítací typ šeltičky. Miluje všechny lidi i psy a postrádá typickou šeltií rezervovanost. Temperamentu má na rozdávání, ale je těžko využitelný, chybí jí soustředěnost na práci. Je to velmi milá společnice, nikdy není unavená, nikdy nemá špatnou náladu. Stačí se vám na ní zadívat a hned máte větší chuť do života. Prostě nádherná „blondýna“.
Lotty never loses her good mood and positive energy. She loves all people and dogs and she lacks typical sheltie aloofness. She has a lot of energy, but it’s hardly utilizable, because she isn’t able to concentrate well. She is a kind companion and friend to everybody, she is never tired or bad-tempered. If you see her, she will hand you a piece of her positivity. Our beautiful „blonde“.

V létě 2013 se Lottynka odstěhovala o 10 km dál od nás k mojí sestřenici Zuzce a Lottynky synáčkovi Pixíkovi (Igor Igracek Koryfej). Důvodem byly její neustálé neshody s Žabkou a Pixíkův stesk po psím kamarádovi.
In summer 2013, Lotty moved from us to my cousin Zuzka and Lotty’s son Pixie (Igor Igracek Koryfej). The reason were her constant fights with Žabka and Pixie’s nostalgia for a dog friend.