Harry Potter Koryfej „TOBI“

IMGP1722up*4.4. 2011, CMKU/SHE/8453/11
– CHE, F3
– pes, bi-blue, 38 cm, plnochrupý / all teeth
– uchovněn (Mladá Boleslav 2012, bonitační karta) / stud dog!
– výborný, res. CAC
– chovatel: Magda Bílková, spolumajitel: Tomáš Bílek

ZDRAVOTNÍ VÝSLEDKY / HEALTH
– CEA – CRD pozitivní, ostatní DOV negativní – 7 týdnů (MVDr. B. Lenská)
– CEA/PRA/Cat. negativní ( 06/2012, MVDr. Barbara Lenská)
– MDR 1 +/- ( N/P, Slovgen 2012)
– DKK 0/0 / HD A (MVDr. Vomáčka)

Potomci /Progeny: vrh G ze Smrčkova dvora

RODOKMEN / PEDIGREE

rodokmenTobik


VÍCE O TOBÍKOVI / MORE ABOUT TOBI

Tobík žije s mým švagrem v nedalekém Písku, společnost mu dělá Čiky (Bomber Brigite Koryfej), moje sestra Jana a miminko Matýsek. Doprovází kočárek a je z něj pravý městký seladón.-)). Podědil po mamince její úžasnou vyrovnanost, odvahu, poslušnost a oddanost. Tyhle „Giny“ ty se neleknou ani čerta. Temperamentu má na rozdávání a je to dobrý „tenisákofil“. Moc rád plave a hlavně miluje mazlení se svým páníčkem. A když jsem ho vzala k ovečkám, prokázal, že vlohu pro pasení předává Gina potomků opradu silnou.
Tobi lives near us with Tomáš, my brother-in-law, in Písek, also with his companion Čiky (Bomber Brigite Koryfej), my sister Jana and their son Matýsek. Tobi accompanies a baby carriage and he is a true townsman. From his mother, he inherited a lot. He is fantastically even-tempered, brave, obedient and faithful. He is always full of temperament and he loves balls as much as swimming, but mainly he loves cuddling with his owner. He also has a huge talent for herding sheeps; that’s another thing inherited from his mother Gina.

Tobík se narodil v prvním vrhu Ginušky u nás. Všechno bylo velmi hektické. Ginu jsem si přivezla domů skoro čtyřletou, štěňátka nikdy neměla. Po pár dnech u nás začala hárat. Její předchozí páníček říkal že hárá tak po 9-11 měsících, prostě nebylo, co řešit, pokud chci aby tato fena zasáhla do chovu, musím krýt a to nejpozději teď .-)). Jelikož Gina neměla, žádné vyšetření na CEA a ani o jejích rodičích nebylo nic známo, vybrala jsem jí pro jistotu CEA normal psa. Vybraný psem byl Hero Holmes Fort Fox. Tři dny jsme ho s Ginuškou ukecávali a že se Gina snažila, ale bohužel nešlo to. A tak jsem sebrala odvahu a riskla nakrýt jeho tatínkem. Čtvrtý den už by jsme stejně přijet nemohli, rozbilo se nám auto a poslední cestu jsme s Ginou jeli domů odtahovkou. Jó a taky bylo asi -20 pod nulou. Dopadlo to jak to dopadlo a máme z toho Tobíka a jeho mega šikovnou a krásnou sestřičku Hermionu. Tobík ani neměl zůstat u nás doma, od narození čekal na svou budoucí paničku, jenže když už byl nachystán k odběru, jeho panička si pro něj ne a ne přijet, byla samá výmluva a Tomáš ho prostě miloval a tak si Tobík našel svého páníčka sám.
Tobi was born in the very first litter of Gina at our home; the whole process which led to this litter was very hectic. I got Gina when she was already almost 4 years old, she hadn’t had any puppies at that time and after a few days at home, she started to be in heat. Because I really wanted to have puppies after her, I had to decide quickly. She wasn’t tested on CEA as well as her parents, so I chose the CEA DNA normal stud dog Hero Holmes Fort Fox. Unfortunately, neither after three days of trying he wasn’t able to mate her, therefore I made a risk and she was finally mated by Oliver Twist z Ďáblovy studánky. That’s the reason why Tobi is CEA CRD.
However, I am really satisfied with him and his sister, they are both beautiful, smart and skillful. At first, Tobi wasn’t meant to stay with our family, but his new possible owner stopped to communicate with me suddenly, and Tomáš really loved him, so in the end Tobi found his new home by himself.

Tobík se dá opravdu jen chválit. Nelekne se ani čerta, pokud už nějakou špatnou zkušenost získá, jen se oklepe a jde „bojovat“ dál. Naučila jsem ho během chvilky probíhat tunelem a skákat přes překážku, takže vím, že ani na to agility by nebyl špatný. Disk chytí a tenisáky miluje. Myslím, že pokud by se nějakému sportu věnoval v žádném by se nestratil.
Má lehkou kostru a na psa je celkem málo chlupatý .-)) Pevně doufám, že se u nás co nejdříve narodí malý Tobíci. Z chovatelských předností bych mu pochválila, hlavu- krásný výraz, pěknou záď a zadní úhlení a naprosto excelentní blue merle barvu. Tu tady má málokdo.-))).
I can speak only well about him. He isn’t afraid of anything and after a bad experience, he simply doesn’t care and tries again. He would be great in agility (even though he knows only tunnels and jumps) or in any other dog sport, because he learns very quickly, loves balls, he has a nice gentle frame and as a dog, he doesn’t have much fur. I still believe that one day he will become a father of one of our litters. I have to highlight his lovely face, a nice back and angles of hind legs and absolutely excellent bi-blue colour, which every bi-blue sheltie really doesn’t have, but Tobi yes.