Gina Mandlok „GINA“

GINA* 25. 04. 2007 , CMKU/SHE/6812/07/11
– BB, F3
– fena, bicolor, 38 cm
– uchovněna (Chropyně 2008, bonitační karta) / retired brood bitch
– chovatel: Jaroslav Vyoral, majitel: Magda Bílková

ODCHOVY
vrh H
vrh J
vrh M

ZDRAVOTNÍ VÝSLEDKY / HEALTH
– CEA/PRA/Kat. negativní (06/2011, MVDr. Lenská)
– CEA affected (AV ČR Liběchov)
– MDR1 +/+  (N/N , Genomia)
– kastrovaná / spayed 03/2015

RODOKMEN / PEDIGREE

rodokmenGina


VÍCE O GINĚ / MORE ABOUT GINA

Ginuška k nám do rodiny přibyla v lednu roku 2011. Byly jí už skoro 4 roky a do té doby si žila velmi poklidným životem na jednom vydupaném malém dvorečku v Rousínově.  Mimo tento dvůr se dostala pouze jednou a to na výstavu a bonitaci do Chropyně v roce 2008. Její původní majitel a chovatel se divil, že se tam Gina bála. Byla typický smečkový pes, který lidi a kontakt s nimi k životu absolutně nepotřeboval. A pak jsem se na dvoře objevila já a odchytila ji v koutě. Připevnila milé Gině kšíry a její život se změnil o 180 stuňů. Ještě před tím mě Ginuška stihla kousnout, když si brala pamlsek z mojí dlaně.
A vyrazili jsme – město a procházka – Gina ťapkala v naprosté apatii a bezmoci, a pak půldenní cesta autem. Doma následovala důkladná koupel. Překvapila mě, když okamžitě zaujala místo na posteli. Večer se samozřejmě vyvenčila na koberci, ale stačilo jedno jediné okříknutí a už to nikdy neudělala. Dodnes nechápu, jak to tenkrát mohla pochopit. Gina měla nejvíce problémů venku – bála se volného prostranství. Všechno pro ní bylo nové, louka, les nebo třeba rybník. Když nevěděla co, dělat rotovala okolo mě v kruzích. Postupem času si zvykla v podstatě na vše .-)).  Jediné s čím bojuje dodnes je můj manžel Karel .-))
I got Gina in January 2011. She was almost 4 years old and all her life she lived in a small courtyard. Her previous owner didn’t take her anywhere except the club show in 2008 and he was so surprised, she was so scared. Gina was a typical dog, who only lived in a pack of dogs – she didn’t need a contact with people in her life. And then there was me, who took her out of her courtyard and of her pack, who changed her life forever. I took her on a harness and a leash to the city and then she had to travel hours in a car to our home.
The first thing at home was to give her a shower. She surprised me when she immediately lied down on my bed. In the evening, she didn’t let me know whe needed to go out, so she did it on a carpet. After only one reprehension, she never did it again and till nowadays it seems strange to me how easily she understood the thing. She had a lots of problems, mainly outside – her biggest fear were open spaces. Everything was new for her, including meadows, forests, ponds. When she didn’t know what to do, she ran in circles around me. As the time went, she get used to almost everything. The only thing which she fights with until these days is my husband Karel.

Gina má naprosto bezkonkurenční povahu, miluji její okamžité a rychlé reakce na přivolání. Když se něco učí pekelně se soustředí a když jí pochválíte – máte zajištěno že své chování ihned zopakuje .-)) Je plná temperamentu, divoká a mrštná. Dětičkám předává silnou vlohu pro aport .-)). Je odvážná a zachovala si i spousty psích instinktů – ani nemrknete a chytí, zakousne a sežere myš. Je to prostě takové moje adoptované „cikáně“.
Gina has absolutely perfect character, I love her immediate and fast reactions on a recall. She concentrates perfectly when she learns something, and if you reward her, she will repeat the thing immediately. She is full of energy, she is independent, wild and agile. Her puppies inherit her passion for balls and toys. Now she is very brave and she keeps lots of natural dog’s instincts, for example she catches, kills and eats a mouse only in a few seconds. Sometimes I call her as „my adopted gipsy baby“. 🙂

Gina má obrovské sebevědomí, silné ovčácké vlohy a klidné nervy. Svou „ovečku“ dokáže udržet v šachu jak dlouho potřebuje a nebo dokud si jí neodvedu .-)). Své vlohy dokázala předat i svým dětem a její potomstvo pokud se dostane k ovečkám nezklame !!)
Gina is very self-confident, she has a great talent for herding and she stays calm when needed. These things also inherited all her children.