Gar Bage Can Koryfej „ŽABKA“

IMGP5178*7. 2. 2010, CMKU/SHE/7965/10
– BB, F3
– fena, bikolor, 37 cm
– chovná (Mladá Boleslav 2011, bonitační karta) / brood bitch
– res. CAC, výborná
– chovatel + majitel: Magda Bílková

ODCHOVY / LITTERS
vrh Nvrh O, vrh U

ZDRAVOTNÍ VÝSLEDKY / HEALTH
CEA/PRA/Kat. negativní, DOV negativní – 7 týdnů (MVDr. Lenská)
– CEA/PRA/Cat. negativní ( 06/2012, MVDr. Barbara Lenská)
– CEA normal  (clear – geneticky zdravý, AV ČR  Liběchov)
– MDR 1 +/-  (N/P, Genomia)
– DKK 0/0 / HD A (MVDr. Vomáčka)

RODOKMEN / PEDIGREE

rodokmenZabka


VÍCE O ŽABCE / MORE ABOUT ŽABKA

Žabka žije svůj život naplno a  nic nedělá jen tak napůl. Je silná a rychlá a když běží po louce, třese se zem. Moc moc chce něco, cokoli dělat a dostat za to svou odměnu, i kdyby to měla být jen slova uznání. To je velký rozdíl oproti její mamince Fujince, která se poctivě drží hesla „zadarmo ani kuře nehrabe“. Žabku očnímu kontaktu nikdo nemusel učit, ona z vás prostě oči nespustí, co kdyby panička něco chtěla.-)). Přiznám se, že už už jsem chtěla plemeno sheltie opustit, ale pak mi vstoupila do života tahle má hvězda! a já už vím, že žádné jiné plemeno nechci, chci milovat a chovat tyhle „Žabiny“.
Žabka lives her life to the fullest and she really doesn’t do anything halfway. She is strong, very fast and she has a great will-to-please and a natural eye contact. I have to admit I was about to leave this breed, but then this little star came into my life and changed my opinion forever, so I never want to have another breed, I want to love and breed shelties just like her.

Žabka se narodila v posledním vrhu mojí Fujinky. Už jsme ji ani krýt nechtěla, ale zcela nečekaně se objevila příležitost krýt psem, kterého jsem už delší dobu obdivovala na fotkách. On i jeho potomci se mi na fotografiích z dalekého východu moc a moc líbili. Nesčetněkrát jsem si říkala, to by bylo …. .-)) a ono to nakonec mohlo být a ještě mi ho díky Mladě Svobodové (moc děkuji Mlado!) strčili přímo pod nos – neboli do Speřic. Odjížděla jsem z úspěšného krytí a v duchu si malovala, jak si z tohoto spojení nechám zlatou fenku – druhou Fujinku, to přeci moji rodiče musí pochopit .-)) Sice to bude můj čtvrtý pes, ale štěně po Fujince a Fillim !!! Taky jsem si hned po cestě vymyslela skvostné jméno pro tu mou anglickou zlatou perlu – Gentle England to měla být. No zkrátím to „perla“ to tedy byla, ale černá .-))). Holčičky se narodily tři, všechny černé. Svým dokonalým jménem jsem pojmenovala roztomilou trikošku, jenže tu „obludku“ s půlkou bílé hlavy nikdo nechtěl a já pro ni naopak měla slabost. A tak zůstala doma Popelnice- Garbage Can. Ale nikdy jsem toho nelitovala.
Žabka was born in the last Fuji’s litter. Her father Blenmerrow Borodin is one of my favourite stud dogs and when the chance of having a litter sired by him occured, I decided to try it and to keep one female from this litter at home. I prepared a beautiful name for my future sable girl – Gentle England. In the end, only three females were born and none of them was sable, so I named the tricolour one like this. However, the bi-colour female with a wide white spot was free for a long time, so I easily fell in love with her and kept her at home instead of her sister. So Gar Bage Can aka Žabka stayed with us and I really don’t regret my decision, she is amazing.

Žabka miluje lidi, strášlivě ráda se mazlí a umí se dokonale přitulit. Návštěvy většinou překvapí svým přistáním na jejich klíně. No jednak chce aby jste si ji všimli a jednak je třeba se podívat, zda na stole není něco, co by jste už nechtěli .-)). Po té co do naší rodiny přišli i malé děti, jsem velmi ocenila Žabky družnost k tomu to živočišnému druhu. Stala se pro mou dceru dobrou a trpělivou kamarádkou.
Žabka loves people, cuddling and snuggling up. She always surprises our visitors with sitting on their knees – so she can cuddle a lot and to get to know if there is something to eat on the table. 🙂 After the birth of our children, I really appreciate her character and sociability; she is very patient with them and she is my daugter’s good friend.

Hned po lidech nebo možná na stejně miluje Žabka tenisáky. Je to její největší vášeň a za tenisák by položila život.
Right after people, she totally loves balls. It’s her biggest passion and she would do absolutely anything so she can fetch them – all day, all her life.

Žabka je prostě „kořistník“ a proto není divu, že jí to jde s frisbeečkem i s coursingovým střapcem. Zároveň ale ukázala, že dokáže přemýšlet a držet své vášně na uzdě a koncentrovat se na práci s ovečkami. Jedinečná by byla na flyball .-), ale panička by s ní chtěla běhat agility. Akorát teď prostě víc chodíme po procházkách, plaveme a jezdíme na kole či koloběžce.
The fact that Žabka is a lover of balls and also other toys makes her training much easier, because she is able to do absolutely anything I want. She would be suitable for flyball, but I wanted more to do agility with her and it suits her too. She is also very handy in dogfrisbee. She can run wildly and independently in a coursing run, on the other hand, she is very calm and concentrated while herding sheeps. We also go swimming or riding a bike or a scooter.